Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na stavbu silničního obchvatu H. Brodu dostalo ŘSD dvě nabídky

Na stavbu silničního obchvatu H. Brodu dostalo ŘSD dvě nabídky

Na stavbu silničního obchvatu H. Brodu dostalo ŘSD dvě nabídky

13.6.2019 11:38, Zdroj: ČTK

Havlíčkův Brod - Na stavbu čtyř kilometrů jihovýchodního obchvatu v Havlíčkově Brodě dostalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dvě nabídky. Obě převyšují odhadovanou cenu, která byla 1,163 miliardy korun. Turecká firma Bergiz Insaat nabídla, že stavbu uskuteční za 1,259 miliardy korun, sdružení Strabag, M-Silnice a Porr nabídlo 1,598 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které ŘSD zveřejnilo na facebooku. Podle plánu by stavba nové části silnice I/38 měla začít na podzim.

Výběr firmy na stavbu tohoto silničního obchvatu zahájilo ŘSD letos v lednu, podle věstníku veřejných zakázek mohli zájemci nabídky předkládat do 10. června. Jak ředitelství uvedlo na svém webu, lhůtu stanovenou pro podávání nabídek předtím opakovaně prodloužilo kvůli dodatečným dotazům uchazečů.

Obchvat měřící 4,1 kilometru má v Havlíčkově Brodě propojit výpadovku I/34 na Žďár nad Sázavou a Pardubice a silnici I/38 směřující na Jihlavu. Začnou-li stavební práce letos, měl by obchvat podle informaci na webu ŘSD začít sloužit v roce 2022.

Stavbu obchvatu dlouho prosazuje havlíčkobrodská radnice kvůli tíživé dopravní situaci v centru, problematický byl ale výkup posledních pozemků. ŘSD začalo pozemky pro obchvat vykupovat v roce 2015, nedohodlo se s jedním z desítek vlastníků. Na rozhodnutí krajského úřadu o vyvlastnění jeho pozemků podal loni žalobu ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Soud letos žalobu zamítl.

Stavební povolení na obchvat podle webu ŘSD vydal krajský odbor dopravy loni v listopadu, kvůli odvolání nemohlo nabýt právní moci. Jak už ŘSD informovalo, odvolání proti vydání stavebního povolení v květnu zamítlo ministerstvo dopravy a povolení je pravomocné.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.9 + 0.1) *

Zpět na přehled