Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na Staroměstské náměstí na zápas o bronz dorazily davy fanoušků

Na Staroměstské náměstí na zápas o bronz dorazily davy fanoušků

Na Staroměstské náměstí na zápas o bronz dorazily davy fanoušků

26.5.2019 15:43, Zdroj: ČTK

Praha - Na pražské Staroměstské náměstí dorazily davy lidí sledovat na velkoplošné obrazovce o rozměrech pět krát devět metrů přímý přenos zápasu o třetí místo na hokejovém šampionátu mezi Čechy a týmem Ruska. Zápas začne v 15:45, společně se fandí i na mnoha jiných místech v ČR. Už více než hodinu před začátkem utkání se před obrazovkou sešli první příznivci českého týmu s vlajkami a šálami, aby zaujali nejlepší místa. Český tým medaili z hokejové mistrovství světa přivezl naposled v roce 2012.

Plochu před obrazovkou, která je natočená směrem k Týnskému chrámu stejně jako při sobotním přenosu semifinálového zápasu s Kanadou, lemují stánky s pivem, klobásami a hokejovými suvenýry. Někteří fanoušci, z nichž je velká část oblečená do dresů českého národního týmu, při čekání na přenos debatovali o sestavě a informaci, že se hokejisté nastoupí v utkání o 3. místo na MS v Bratislavě se Šimonem Hrubcem v brance.

"Myslím, že Patrik Bartošák za porážku s Kanadou nemohl, ale mohli bychom touto změnou Rusy překvapit. Doufám, že budou mít menší motivaci než my, přece jenom se už skoro cítili být mistry světa," konstatoval fanoušek Petr z Úval.

Vítěz duelu získá bronzové medaile. Ve večerním zápase o zlato si od 20:15 zahraje Finsko s Kanadou.

Velkoplošnou obrazovku instalovala na Staroměstské náměstí společnost Taiko, která zvítězila v tendru vyhlášeném magistrátem. Také připravila zábavní program se soutěžemi. Akce vyjde na 1,136.000 korun bez DPH a město ji zaplatí ze svého rozpočtu. Na dodržování pořádku dohlíží desítky policistů. Po sobotním semifinále policejní mluvčí Andrea Zoulová ČTK řekla, že policisté nemuseli při akci řešit žádný závažný incident.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.4 + 8.9) *

Zpět na přehled