Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na Staroměstské nám. přišly hokejistům fandit zatím stovky lidí

Na Staroměstské nám. přišly hokejistům fandit zatím stovky lidí

Na Staroměstské nám. přišly hokejistům fandit zatím stovky lidí

25.5.2019 18:57, Zdroj: ČTK

Praha - Na pražské Staroměstské náměstí už přišly stovky lidí, aby na velkoplošné obrazovce sledovaly semifinále hokejového MS s Kanadou. Zápas začne v 19:15, společně se fandí i na mnoha jiných místech v ČR. Půl hodiny před začátkem utkání byl prostor před obrazovkou na Staroměstském náměstí zaplněný zhruba ze dvou třetin. Český tým medaili z šampionátu přivezl naposled v roce 2012.

Diváci, z nichž je velká část oblečená do dresů českého národního týmu, se na náměstí začali scházet již více než hodinu před zápasem. Od 18:00 hodin byl pro ně pod obrazovkou o rozměrech pět krát devět metrů připravený zábavní program se soutěžemi. Plochu před obrazovkou, která je natočená směrem k Týnskému chrámu, lemují stánky s pivem, klobásami a hokejovými suvenýry.

Převážná část fanoušků věří, že český tým Kanadu porazí, i když uznávají, že to bude těžké. "Nesmíme se nechat vyprovokovat. I tak se podle mě bude dost vylučovat. Kanaďani se rádi perou," míní fanynka Lenka ze Stodůlek.

Vítěz duelu se v neděli utká o zlato s finskou reprezentací, naopak poražený bude bojovat o třetí místo s Ruskem. Druhý semifinálový zápas Rusko - Finsko skončil dnes odpoledne 0:1.

Velkoplošnou obrazovku instalovala na Staroměstské náměstí společnost Taiko, která zvítězila v tendru vyhlášeném magistrátem. Akce vyjde na 1,136.000 korun bez DPH a město ji zaplatí ze svého rozpočtu. Při této příležitosti budou na místě zvýšená bezpečnostní opatření, řekl ČTK mluvčí radnice hlavního města Vít Hofman. "Mohu potvrdit, že o připravované akci je pražská policie informována a policisté jsou připraveni v této souvislosti dohlédnout na bezpečnost a veřejný pořádek," sdělila ČTK policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Na Staroměstském náměstí bude přímý přenos z Bratislavy vysílán i v neděli. Od 15:45 je plánován zápas o třetí místo, ve 20:15 začne boj o zlato. Pokud čeští reprezentanti porazí oba soupeře, Taiko zajistí jejich slavnostní přivítání.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.5 + 10.0) *

Zpět na přehled