Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 24. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na Přeloučsku se změní spoje, pokračuje integrace dopravy

Na Přeloučsku se změní spoje, pokračuje integrace dopravy

Na Přeloučsku se změní spoje, pokračuje integrace dopravy

5.3.2010 12:25, Zdroj: ČTK

První úpravy spojů, které by měly v rámci Integrovaného dopravního systému (IDS) zefektivnit veřejnou dopravu v Pardubickém kraji, začnou platit od pondělí 8. března na Přeloučsku. Z jízdního řádu zmizí souběžné spoje, nahradí je jiné, aby zůstala zachována dostupnost dopravy, informovala ČTK mluvčí kraje Magdalena Navrátilová. Letos by se měl IDS, který dosud fungoval jen na Pardubicku a Chrudimsku a zaměřoval se pouze na společný odbavovací systém, rozšířit do zbývajících částí regionu.

Čtyři linky budou od pondělí zrušeny, nahradí je spoje na osmi dalších linkách spojujících Přelouč s Třemošnicí, Čáslaví, Chvaleticemi a menšími obcemi v okolí. Změny odsouhlasily obce i dopravce.

"Je to první výstup IDS tohoto druhu. Dosud se řešil hlavně tarifní systém a zóny," řekl ČTK vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Ladislav Umbraun.

Integrovaný dopravní systému ve veřejné dopravě v regionu začal fungovat v únoru 2008, v současnosti existuje na Pardubicku a Chrudimsku. Jeho plné využití je možné pouze s čipovou časovou jízdenkou, která platí na konkrétní trasu. Elektronické peněženky, jež by se daly uplatnit v libovolném dopravním prostředku, zatím lze využít jen omezeně. Integrace dopravy v Pardubickém kraji zatím stále nevyřešila základní a pro mnoho lidí naléhavější problém, kterým je nedostatek či absence spojů a jejich malá návaznost. V regionu například existují desítky obcí, kam večer a o víkendu veřejná doprava vůbec nejezdí.

Pardubický kraj vypsal minulý rok výběrové řízení na krajského operátora dopravy, který by měl optimalizovat železniční a autobusovou spoje a sladit jízdní řády. Tendr by měl být ukončen v příštím týdnu. "Od dubna by operátor měl začít pracovat," uvedl Umbraun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.9 + 6.2) *

Zpět na přehled