Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na Frýdlantsku budou horší vlaky, Stadlery nahradí Regionovy

Na Frýdlantsku budou horší vlaky, Stadlery nahradí Regionovy

Na Frýdlantsku budou horší vlaky, Stadlery nahradí Regionovy

6.6.2019 17:39, Zdroj: ČTK

Frýdlant (Liberecko) - Na Frýdlantsku od pátku nasadí České dráhy místo moderních nízkopodlažních vozů Stadler Regiospider Regionovy. Důvodem je nedostatečný počet vozů, které má dopravce k dispozici a také jejich plánované i neplánované opravy. Regionovy by měly na Frýdlantsku jezdit jen do konce června. ČTK o tom dnes informoval náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).

Tratě na Frýdlantsku jsou součástí Jizerskohorské železnice, která představuje zhruba 35 procent regionální dopravy v Libereckém kraji. Zahrnuje železniční dopravu v celém Frýdlantském výběžku a z Liberce na Jablonec, Tanvald a Harrachov a ze Smržovky do Josefova Dolu. Tendr na zajištění dopravy vyhrály České dráhy, které by tam měly jezdit do roku 2026. Podmínkou ale je nasazení moderních nízkopodlažních vlaků.

"Podle smlouvy musí mít České dráhy k dispozici 15 vozidel a dvě záložní soupravy. K dočasnému snížení kvality služeb na Jizerskohorské železnici musí České dráhy přistoupit z důvodu plánovaných i neplánovaných oprav techniky na vozidlech typu Stadler Regiospider. Liberecký kraj tato situace příliš netěší, věřím ale, že to cestující pochopí," řekl Sviták.

Od pátku 7. června do 30. června budou Regionovy jezdit z Liberce do Čenous, z Liberce do Jindřichovic pod Smrkem a také z Liberce do Bílého Potoka. Některá náhradní vozidla nebudou podle Svitáka vybavena prodejním automatem a strojky na označení jízdenek. Cestující odbaví bez přirážky přímo ve vlaku. Podrobné informace k omezení kvality služeb najdou cestující na internetových stránkách integrovaného systému dopravy IDOL.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.3 + 14.3) *

Zpět na přehled