Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na černou listinu veřejných zakázek má být zapsána první firma

Na černou listinu veřejných zakázek má být zapsána první firma

Na černou listinu veřejných zakázek má být zapsána první firma

1.10.2010 14:26, Zdroj: ČTK

Na černou listinu (blacklist) veřejných zakázek má být zapsána první firma. Rozhodl o tom antimonopolní úřad. Historicky první společností, jež se po dobu tří let nebude moci ucházet o veřejné zakázky, je Kofroň Production & Advertising s. r. o., která zajišťovala letošní ročník Znojemského historického vinobraní. Společnost má také zaplatit pokutu 200.000 korun. Novinářům to dnes sdělil předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Firma se proti rozhodnutí odvolá, řekl dnes ČTK její majitel Petr Kofroň. "Proti rozhodnutí se budeme bránit všemi dostupnými prostředky, považujeme jej za neoprávněné. Kvalifikaci jsme jednoznačně splnili a dodali soupis referencí, které to dokladují," uvedl Kofroň.

Podle úřadu firma ve výběrovém řízení předložila doklad k prokázání splnění kvalifikace, který neodpovídá skutečnosti. Konkrétně šlo o doklad o realizaci zakázky na zabezpečení průběhu významné kulturní akce s finančním objemem nejméně pět milionů korun.

Úřad také sankcionoval příspěvkovou organizaci Znojemská beseda, která zakázku za více než deset milionů korun vypisovala. Má zaplatit pokutu 280.000 korun. Jedním z důvodů je skutečnost, že tendr vyhrála firma, která nesplnila kvalifikaci. Z dalšího posuzování nabídek měla být podle ÚOHS vyřazena.

Podle ÚOHS Znojemská beseda dále jednoznačně nespecifikovala dílčí hodnotící kritérium atraktivity kulturního programu, a uchazeči proto neměli potřebné informace o tom, co bude zadavatel hodnotit. To mělo zvýhodnit právě vítěznou společnost Kofroň Production & Advertising s. r. o., která vinobraní zajišťovala už v předchozích letech.

Antimonopolní úřad uložil pokutu Znojemské besedě už podruhé. Naposledy chybovala při zadání stejné zakázky loni a dostala za to pokutu 50.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.2 + 2.6) *

Zpět na přehled