Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Na blacklistu zakázek skončí v pořadí sedmá firma

Na blacklistu zakázek skončí v pořadí sedmá firma

Na blacklistu zakázek skončí v pořadí sedmá firma

28.3.2013 10:26, Zdroj: ČTK

Brno - Na blacklistu veřejných zakázek skončí sedmá firma. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na ni nechá zapsat společnost GSUS, s.r.o., která nyní působí pod názvem SCS 2012 s.r.o. v likvidaci. GSUS, s.r.o. podle úřadu předkládala falešné reference v tendru na úklid sídla Středočeského kraje. Firma dostala také půlmilionovou pokutu. Verdikt svých podřízených nyní potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Řekl to dnes ČTK.

Firmy zapsané na blacklistu se nesmí tři roky účastnit veřejných tendrů. Na seznamu už je například UPC Česká republika nebo ostravská Stavoenergo.

V případě GSUS se ÚOHS zabýval zakázkou z roku 2010. Zadavatel chtěl po uchazečích prokázání technických kvalifikačních předpokladů prostřednictvím alespoň dvou referenčních zakázek týkajících se úklidových služeb. Každá z těchto služeb musela být v hodnotě nejméně šesti milionů korun a alespoň jedna musela být realizována v objektu s podlahovou plochou přesahující 10.000 metrů čtverečních.

Společnost GSUS uvedla ve své nabídce 12 referenčních zakázek, ale zadavatel si reference ověřil a měl pochybnosti o tom, že odpovídají skutečnosti. Uchazeč byl následně ze zadávacího řízení vyloučen.

Podle ÚOHS skutečně reference nebyly pravdivé. Například Fakultní nemocnice Královské Vinohrady uvedla, že referenci firmě nevydala a upozornila, že na dokumentu je podpis osoby, která zemřela o dva roky dříve, a použité razítko bylo rovněž zastaralé.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

aa 28.3.2013 10:42

sportovní sázení, velmi kvalitní info zde

http://compe.iprostor.cz/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.4 + 38.6) *

Zpět na přehled