Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 19. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » N. Strašecí chce brzy dostavět kanalizaci, má vypsaný tendr

N. Strašecí chce brzy dostavět kanalizaci, má vypsaný tendr

N. Strašecí chce brzy dostavět kanalizaci, má vypsaný tendr

12.9.2018 16:37, Zdroj: ČTK

Nové Strašecí (Rakovnicko) - Nové Strašecí na Rakovnicku chce brzy dostavět kanalizaci, má vypsaný tendr i přidělenou dotaci ze Státního fondu životního prostředí, řekl ČTK starosta města Karel Filip (ČSSD). Jedná se o investici za více než 100 milionů korun, většinu nákladů má pokrýt dotace. Pokud nenastanou komplikace s tendrem, mohly by práce začít ještě letos.

Město se na dokončení kanalizace připravuje už několik let, termín zahájení prací záleží na tom, zda se do tendru přihlásí zájemci o zakázku a zda se po vyhlášení výsledků výběrového řízení některá z firem neodvolá. Součástí zakázky je i výstavba nové čistírny odpadních vod s kapacitou odpovídající 7000 obyvatel. Celková délka budované kanalizační sítě má být téměř 6700 metrů.

Nové Strašecí má zhruba 5500 obyvatel. Kapacita současné čistírny činí 5500 lidí, po napojení většiny domů už by tedy neměla rezervu pro případný rozvoj města, nová čistírna bude mít dostatečnou rezervu i pro další plánovanou výstavbu. Letošní rozpočet města počítá s celkovými výdaji necelých 170 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.6 + 22.8) *

Zpět na přehled