Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MZe: Počet kandidátů na šéfa Lesů ČR se zúžil na šest

MZe: Počet kandidátů na šéfa Lesů ČR se zúžil na šest

MZe: Počet kandidátů na šéfa Lesů ČR se zúžil na šest

10.12.2013 16:24, Zdroj: ČTK

Praha - Počet kandidátů na generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) se zúžil na šest. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí ministerstva zemědělství (MZe) Dana Večeřová. Do výběrového řízení vypsaného v polovině září se přihlásilo 18 osob. Podnik, kterému patří polovina lesů v zemi, je od loňského prosince bez šéfa. Z pověření jej řídí ekonomický ředitel Michal Gaube. V polovině října MZe uvedlo, že konečný verdikt zveřejní začátkem prosince.

"Ve čtvrtek 12. prosince 2013 absolvují vybraní uchazeči před výběrovou komisí druhé kolo pohovorů," řekla ČTK Večeřová.

Nejvhodnějšího kandidáta na nového generálního ředitele státní lesnické firmy má podle dříve uvedených informací vybírat sedmičlenná komise. Jejím předsedou je vrchní ředitel kabinetu ministra zemědělství Miroslava Tomana František Mach.

Uchazeči vedle životopisu a dalších dokladů měli s přihláškou podat i koncepci rozvoje podniku. Při zpracování materiálu měli vycházet z platné Koncepce ministerstva zemědělství k hospodářské politice Lesů ČR. Ve své koncepci měli uvést i předpokládaný odhad zisku podniku v příštích letech a návrh na jeho rozdělení. Také měli navrhnout strukturu řízení podniku a odborné požadavky na pozice ředitelů jednotlivých úseků podniku. Ministerstvo si vyhradilo právo tendr zrušit kdykoliv v jeho průběhu.

Poslední generální ředitel LČR Svatopluk Sýkora rezignoval ke konci listopadu 2012. Důvody odstoupení neuvedl, podle některých médií tak učinil na nátlak Tomanova předchůdce Petra Bendla (ODS). Bendl pak vypsal tendr na nového ředitele, ale v březnu jej zrušil. Žádný kandidát prý nevyhověl jeho podmínkám ani požadavkům tehdejšího premiéra Petra Nečase. Členkou komise byla mimo jiné tehdejší šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová, která je stíhána pro podezření z korupce a zneužívání Vojenského zpravodajství.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.3 + 12.5) *

Zpět na přehled