Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MV a MPSV se znovu odvolají proti verdiktu o systému úřadů práce

MV a MPSV se znovu odvolají proti verdiktu o systému úřadů práce

MV a MPSV se znovu odvolají proti verdiktu o systému úřadů práce

28.8.2013 12:35, Zdroj: ČTK

Praha - Potíže s informačním systémem, který mají od loňska úřady práce, bude zřejmě řešit až nová vláda. Ministerstva práce a vnitra se chystají tento týden znovu odvolat proti rozhodnutí antimonopolního úřadu, který počítačové aplikace pro vyřizování dávek zakázal úředníkům používat. Ministerstvo práce chce dosáhnout odkladu. Postup dnes na tiskové konferenci po jednání vlády přiblížil ministr práce a sociálních věcí František Koníček.

"V součinnosti s ministerstvem vnitra připravujeme rozklad, přičemž ministerstvo vnitra má jinou ambici a motivaci než my. Termín je do pátku. To znamená, že během zítřka (čtvrtka) bude jasná dikce obou úřadů i obsah, kam to bude směřovat," uvedl Koníček.

Úřady práce by měly systém přestat používat pět měsíců poté, co by verdikt antimonopolního úřadu začal být pravomocný. Odvolání tedy start této lhůty odsune.

Systém zavedlo ministerstvo práce pod vedením svého tehdejšího šéfa Jaromíra Drábka (TOP 09). Nevybralo ho v tendru, ale připojilo se k rámcové smlouvě ministerstva vnitra se společností Fujitsu Technology Solutions. Podle antimonopolního úřadu tak resorty porušily zákon o veřejných zakázkách, dal jim pokutu a zakázal systém používat. Rozhodnutí šéf úřadu Rafaj ale zrušil a případ vrátil znovu k projednání. Podle nového rozhodnutí má pokutu platit už jen vnitro, zákaz používání systému ale platí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.3 + 8.9) *

Zpět na přehled