Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MPSV nekoupí firmu OKSystem zajišťující výplatu dávek

MPSV nekoupí firmu OKSystem zajišťující výplatu dávek

MPSV nekoupí firmu OKSystem zajišťující výplatu dávek

19.9.2014 13:38, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) už neuvažuje o koupi firmy OKSystem, která mu dodává systém na výplatu sociálních dávek. Kontrakt s firmou prodlouží a na podzim vyhlásí výběrové řízení na nového dodavatele systému, jak už dříve plánovalo. Novinářům to dnes řekla ministryně práce a sociální věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD). O možné koupi mluvila ministryně letos v červenci.

"Koupě padla," řekla bez bližších podrobností ministryně. Podle ní ale MPSV s firmou dál jedná o prodloužení současné smlouvy a zároveň připravuje výběrové řízení na nového dodavatele. Předběžné oznámení o tendru chce ministerstvo zveřejnit na konci září. Pokud by v tendru byla vybrána jiná firma, MPSV by smlouvu s OKSystemem zřejmě prodloužila na roky 2015 i 2016. Podle Marksové by totiž bylo nutné zajistit bezproblémový přechod na nový systém.

Pomocí systému firmy OKSystem vyplácely úřady práce sociální dávky. Po nástupu ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) úřad rozhodl, že firmu bez soutěže vymění a připojil se k jen rámcové smlouvě vnitra s firmou Fujitsu. Antimonopolní úřad ale programy od Fujitsu zakázal ministerstvu používat kvůli pochybení při zajištění dodavatele. Úřady práce se tak musely na přelomu letošního roku vrátit k původnímu OKsystemu, který používaly do konce roku 2011.

Pro údajnou korupci při výměně firem zajišťujících výplatu dávek byl nepravomocně na šest let vězení odsouzen exnáměstek ministerstva práce Vladimír Šiška. Kvůli kauze musel z vedení resortu odejít také bývalý ministr Drábek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.7 + 15.5) *

Zpět na přehled