Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Most v Horoměřické ulici v Praze 6 se dočká opravy

Most v Horoměřické ulici v Praze 6 se dočká opravy

Most v Horoměřické ulici v Praze 6 se dočká opravy

20.4.2019 09:15, Zdroj: ČTK

Praha - Most v Horoměřické ulici v Praze 6 se dočká opravy. Podle předpokladu Technické správy komunikací (TSK) mají práce začít v červnu a vyjdou nejvýš na 30 milionů korun. TSK nyní hledá firmu, která práce provede. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Most byl postaven v roce 1890.

"Jedná se o most v Horoměřické ulici přes Nebušický potok. Jeho rekonstrukce, respektive přestavba, se připravuje již delší dobu včetně přeložky inženýrských sítí," uvedla mluvčí. Kromě samotného mostu opraví TSK výškové napojení mostu na komunikaci, vystaví nové opěrné zdi a vybuduje nové odvodnění.

Přesný termín, kdy oprava začne, a cena opravy budou záviset na výsledku tendru na zhotovitele. "Předběžně by oprava měla být v termínu od června 2019 do května 2020, ale samozřejmě jedním z výběrových kritérií je i doba realizace," uvedla Lišková.

TSK kromě tohoto mostu chystá opravu druhého, který je v Horoměřické ulici. Silničáři zahájili přípravné práce. "Půjde o celkovou sanaci, ale termín zatím nemáme," dodala mluvčí.

Problémy se stavem mostů má Praha dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Praha aktuálně řeší také opravu Libeňského mostu, jehož rekonstrukce má začít letos. Ve špatném stavu je také Palackého most. U některých mostů již město zahájilo diagnostiku, to je případ třeba Hlávkova mostu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.7 + 16.7) *

Zpět na přehled