Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Most bude hospodařit se schodkem, na investice má 317 milionů Kč

Most bude hospodařit se schodkem, na investice má 317 milionů Kč

Most bude hospodařit se schodkem, na investice má 317 milionů Kč

13.12.2018 18:35, Zdroj: ČTK

Most - Most bude hospodařit se schodkem 115 milionů Kč. Deficit pokryje z úspor a přijatého úvěru, schválili zastupitelé. Na investice má radnice 317 milionů korun, největší z nich je oprava mostu k nemocnici. Rozpočet dnes po debatě schválili zastupitelé. Pro návrh menšinové vlády hnutí ProMOST hlasovalo 29 zastupitelů, proti bylo šest a sedm se zdrželo.

Celkové příjmy rozpočtu magistrát vyčíslil na 1,355 miliardy korun. Rozpočet je podle náměstka primátora Marka Hrvola (ProMOST) nastaven konzervativně a schodek je způsoben masivními investicemi. "Běžný provozní rozpočet je plánován jako přebytkový," uvedl Hrvol.

Do provozního rozpočtu výrazně podle Hrvola zasáhlo zvýšení mezd. "Od ledna se zvyšují mzdy zaměstnanců magistrátu, růst platů požadovaly také všechny městské organizace, souhrnem tvoří navýšení zhruba 30 milionů korun na výdajích," uvedl Hrvol.

Z investic je největší rekonstrukce mostu k nemocnici. Náklady se odhadují na 63 milionů. Město by chtělo na začátku příštího roku vyhlásit veřejnou zakázku a s rekonstrukcí začít, jakmile to dovolí klimatické podmínky. Oprava bude znamenat významný zásah do dopravní situace v Mostu.

Stejná částka jako v rozpočtu na letošní rok je na rok 2019 na opravy silnic a chodníků, a to 50 milionů korun. Na rekonstrukci ledové plochy úřad vyčlenil 30 milionů, stejná částka je v rozpočtu na nástavbu odborných učeben na jedné z místních základních škol.

Investovat chce nadále město také do průmyslové zóny Joseph u Havraně, kde připravuje pro zájemce další plochy pro stavby hal. Náklady se odhadují na 12 milionů, dalších několik milionů korun bude stát plánovaná retenční nádrž.

V rozpočtu na příští rok je také 15 milionů korun na vyřešení bydlení ve vyloučené lokalitě v Chanově, pět milionů korun na zvýšení bezpečnosti chodců na přechodech a stejná částka na dofinancování 3D bludiště v lesoparku.

Město nadále nepočítá s vybíráním poplatku za svoz odpadu a naopak bude dál poskytovat slevy na MHD pro vybrané skupiny obyvatel.

Pro letošní rok město schválilo schodek 72 milionů korun. "Zatím to vypadá, že skončíme v přebytku 150 milionů korun," řekl už dříve Hrvol. Rozpočet na letošní rok počítal s příjmy 1,283 miliardy korun. V čele mosteckého magistrátu zůstalo po letošních volbách stejné vedení jako v uplynulých čtyřech letech.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.1 + 29.6) *

Zpět na přehled