Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Moravská Třebová zmodernizuje kanalizační síť za 390 milionů Kč

Moravská Třebová zmodernizuje kanalizační síť za 390 milionů Kč

Moravská Třebová zmodernizuje kanalizační síť za 390 milionů Kč

20.4.2010 11:10, Zdroj: ČTK

Moravskou Třebovou na Svitavsku letos čeká největší investice za několik posledních let. Radnice zmodernizuje za 390 milionů korun čistírnu odpadních vod a kanalizační síť ve třech místních částech. Investici stihne město dokončit do dvou let. Novinářům to dnes řekl místostarosta Václav Mačat.

"Stavbu bychom mohli zahájit na podzim. S dodavatelem stavby dojednáme, aby se minimalizovaly dopravní uzávěrky, aby objížďky byly smysluplné a nekomplikovaly lidem život. Dokončení předpokládáme v roce 2012," řekl Mačát.

Stavební práce začnou nejdřív na čistírně odpadních vod, poté se přidají místní části Udánky, Sušice a Boršov. Město zaplatí kanalizaci k pozemkům u rodinných domů, zbytek si musejí obyvatelé uhradit sami. Nejvíc za přípojky vydají 50.000 korun, podle místostarosty Mačáta to ale bude častěji méně.

Stavbu zahájí město se zpožděním. Připravovat ji sice začalo v roce 2006, stále ale ještě nemá podepsanou smlouvu se Státním fondem životního prostředí, který přislíbil dotace. Fond například požaduje, aby město vybralo stavební firmu, která nabídne nejnižší cenu.

"Nejsem toho zastánce, tlak na cenu může snížit kvalitu celé stavby, ale u veřejných zakázek se prosazuje cena. Nic s tím nenaděláme," řekl Mačát.

Na modernizaci čistírny a kanalizace přidá stát asi 244 milionů korun, zbytek zaplatí město. "Zvažovali jsme, jestli to náš rozpočet zvládne. Ale čistírnu opravit musíme, jsme tlačeni termínem splnění norem Evropské unie. Sankcí se ale nebojíme, málokterá obec podmínky do roku 2010 splní," řekl Mačát.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.9 + 6.5) *

Zpět na přehled