Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Místostarostka Brna-severu podle nahrávky převzala balík bankovek

Místostarostka Brna-severu podle nahrávky převzala balík bankovek

Místostarostka Brna-severu podle nahrávky převzala balík bankovek

27.10.2010 10:22, Zdroj: ČTK

Úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka vyzval místostarostku Brna-sever Zdeňku Tůmovou k pozastavení členství v sociální demokracii kvůli podezření z korupce. Tůmová podle nahrávky ze skryté kamery, o které dnes informoval deník Právo, převzala od neznámého muže v autě balík bankovek. Podle Tůmové v žádném případě nejde o úplatek, ale o půjčku. "Já jsem v životě žádný úplatek nevzala a nevezmu," řekla Právu Tůmová. 
    

Sobotka očekává, že podezření prozkoumá policie. Do ukončení vyšetřování by Tůmová podle Sobotky měla pozastavit své členství. "Pokud nedokáže v krátkém čase celou záležitost veřejnosti i orgánům činným v trestním řízení uspokojivě vysvětlit, měla by rovněž rezignovat na mandáty v zastupitelstvu města Brna i příslušné městské části," uvedl v tiskovém prohlášení Sobotka. 
    

Právo dostalo nahrávku od anonyma. Vznikla loni v listopadu a trvá asi půl minuty. Tůmová sedí v autě na místě spolujezdce a převezme od řidiče obnos peněz. Bankovky strčí do kabelky. Oba si tykají. "To jsou ty materiály od té střechy, viď?" dodá Tůmová, když vystupuje z auta. 
   

 Tůmová v komunálních volbách v městské části Brno-sever obhájila jako lídr ČSSD mandát v zastupitelstvu. Sociální demokraté ale vypadli z radniční koalice. Tůmová je také členkou Zastupitelstva města Brna. Tvrdí, že se ji někdo pokouší zdiskreditovat. 
   

 Předání peněz vysvětlila Tůmová Právu tím, že šlo o stotisícovou půjčku na vánoční dárek. "To měl být dárek pro tatínka, protože chtěl kupovat byt a já jsem mu to chtěla dát pod stromeček," řekla podle Práva Tůmová. Z koupě ale prý nakonec sešlo a peníze vrátila. Jméno věřitele místostarostka neprozradila. 
    

Případem se zřejmě začne zabývat policie. "Každopádně pokud budeme mít takovou videonahrávku k dispozici, tak se tím budeme zabývat jako jakýmkoliv jiným podnětem či podezřením z korupce. Pokud to bude možné, tak si ji vyžádáme," uvedl mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.6 + 11.0) *

Zpět na přehled