Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Místopředseda ÚOHS Petr končí ve funkci, bude učit

Místopředseda ÚOHS Petr končí ve funkci, bude učit

Místopředseda ÚOHS Petr končí ve funkci, bude učit

29.9.2015 11:59, Zdroj: ČTK

Brno - Dosavadní dlouholetý místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Michal Petr končí koncem září ve své funkci. Nově bude učit na právnické fakultě Palackého univerzity v Olomouci. ČTK to dnes řekl Petr. Petrova nástupce ÚOHS zatím nezveřejnil.

"Chci se věnovat akademické kariéře," řekl ČTK Petr, který učí také na právnické fakultě v Brně. Na ÚOHS působil od roku 2003, věnoval se ochraně hospodářské soutěže. Petr má dál pracovat i jako poradce předsedy ÚOHS pro oblast hospodářské soutěže a současně bude předsedou pracovní skupiny pro hospodářskou soutěž.

Ve vedení ÚOHS proběhlo v posledních letech několik změn. Od července zde působí nový místopředseda Josef Chýle (34). Dosavadní místopředsedkyně Eva Kubišová, která byla ve funkci čtyři roky a měla na starosti veřejné zakázky, se vzdala na vlastní žádost z osobních důvodů funkce.

Před třemi lety z ÚOHS odešel hlavní ekonom Milan Brouček a o rok dříve místopředseda Kamil Rudolecký, který je nyní náměstkem ministra dopravy. Rudolecký se neúspěšně bránil svému odvolání u soudu. ÚOHS vede více než šest let původně sociální demokrat a poslanec za ČSSD Petr Rafaj. Letos byl jmenován na další šestileté funkční období.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.3 + 23.5) *

Zpět na přehled