Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 18. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Místo starých multikár budou v olomoucké zoo jezdit elektromobily

Místo starých multikár budou v olomoucké zoo jezdit elektromobily

Místo starých multikár budou v olomoucké zoo jezdit elektromobily

5.6.2019 14:01, Zdroj: ČTK

Olomouc - Šest malých nákladních elektromobilů pořídí zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce, která jimi nahradí staré multikáry a traktůrky s naftovými motory. Za šestici elektromobilů zoo zaplatí 2,88 milionu korun. ČTK dnes informaci získala z databáze veřejných zakázek.

"Pořizovaná vozidla budou sloužit ke každodennímu rozvozu krmiva, přepravě materiálu po areálu zoologické zahrady, přesunu zaměstnanců v areálu zahrady a přepravě zvířat," uvedlo v komentáři k zakázce vedení zoo.

Vedoucí údržby svatokopecké zoo Radek Dvořák dnes ČTK řekl, že nové elektromobily by měly v areálu zoo začít jezdit v letošním roce. "Budou to malé elektrické multikáry, které nahradí naše stará vozidla na naftu," uvedl Dvořák. Nové elektromobily budou také lépe odpovídat velikosti zoo a převáženému nákladu, dodal.

Šest elektromobilů zoologické zahradě dodá firma Tlamka z Boskovic, která zvítězila v tendru. O veřejnou zakázku se podle údajů z registru ucházel ještě jeden zájemce.

Zoo na Svatém Kopečku patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. Chová 400 druhů zvířat a ošetřovatelé pečují o 1900 jedinců. Zřizovatelem zahrady je olomoucký magistrát, který provoz zoo dotuje. Zahrada si vlastními aktivitami vydělá zhruba polovinu částky na provoz.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.9 + 22.7) *

Zpět na přehled