Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministři VV podpoří rozpočet, jen když fond dopravy získá 37 mld.

Ministři VV podpoří rozpočet, jen když fond dopravy získá 37 mld.

Ministři VV podpoří rozpočet, jen když fond dopravy získá 37 mld.

21.9.2011 19:16, Zdroj: ČTK

Ministři vládních Věcí veřejných (VV) podpoří státní rozpočet na příští rok jen v případě, že fond dopravy získá více než 37 miliard korun. Serveru iDnes.cz to dnes řekl šéf poslanců VV Vít Bárta. O rozpočtu jednal s poslanci VV už v úterý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), shodu ale nenašli.

Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) argumentuje tím, že bez posílení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o devět miliard bude muset ČR v příštích letech vrátit EU 36 miliard korun. Stát by podle něj totiž peníze nevyčerpal, protože by z rozpočtu nedal dostatek peněz na spolufinancování projektů placených z fondů EU.

Ministři VV proto dostali od své strany pokyn, kdy státní rozpočet podpořit. "Pro naše ministry je závazné usnesení předsednictva, že mohou podpořit rozpočet v případě, že se podaří pro fond dopravy získat více než 37 miliard korun, to je náš limit," řekl iDnes Bárta. Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský serveru potvrdil, že o pokynu ví.

"Já budu tím, kdo musí udělat vše pro omezení na minimum, ale chci taky slyšet od ministra financí: 'Ano, pokud ty peníze nebudou, tak jsem připraven v roce 2015 vrátit 36 miliard.' To jsem neslyšel," řekl v úterý Dobeš ČTK. Kalousek, který předložil do vlády rozpočet se schodkem 105 miliard korun, nechtěl úterní jednání podrobně komentovat.

Vláda jednání o rozpočtu minulý týden přerušila, nyní se už ale dostává pod časový tlak. Pokud by totiž dnes o rozpočtu nerozhodla, musela by se sejít v nestandardním termínu nejpozději do začátku příštího týdne. Ve středu 28. září je státní svátek a do konce měsíce musí vláda k rozpočtu přijmout stanovisko a odevzdat ho do sněmovny.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.8 + 38.8) *

Zpět na přehled