Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministr Vondra svolal mimořádnou tiskovou konferenci

Ministr Vondra svolal mimořádnou tiskovou konferenci

Ministr Vondra svolal mimořádnou tiskovou konferenci

11.4.2011 14:50, Zdroj: ČTK

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), který je mezi těmi, jejichž odstoupením Věci veřejné podmiňují výměnu svých tří ministrů spojených s bezpečnostní agenturou ABL, svolal na dnešní odpoledne tiskovou konferenci. Tématem má být aktuální politická situace. 
    

Premiér Nečas v rozhovoru uveřejněném v dnešním vydání Mladé fronty Dnes uvedl, že je s Vondrovou prací spokojen, jeho odchod z vlády ale výslovně nevyloučil. 
    

Nečas chce po aféře kolem údajného uplácení poslanců VV ministrem dopravy a neformálním lídrem VV Vítem Bártou odchod tří ministrů nejmenší vládní strany z kabinetu. Výměna se má týkat Bárty, předsedy VV a ministra vnitra Radka Johna a šéfa resortu školství Josefa Dobeše. 
   

 VV se záměry Nečasovy ODS a koaliční TOP 09 nesouhlasí. Jsou ochotni své ministry vyměnit jedině tehdy, pokud zároveň odejdou Vondra, ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a ministr zemědělství Ivan Fuksa (oba ODS). Nečas v sobotu tento požadavek VV odmítl. Nejsme v pozici, abychom vyměňovali kusy za kusy, řekl tehdy. 
   

 "S tím, co dělá Alexandr Vondra na ministerstvu obrany, jsem spokojen já, ODS a myslím, že i veřejnost. Je skutečností, že ho dohnala věc z jeho minulého politického působení," řekl Nečas v rozhovoru pro MfD. "Je tady čtrnáct ministrů a odchod se teoreticky může týkat kohokoliv z nich," dodal předseda vlády. 
    

Vondra čelí kritice kvůli předraženým zakázkám z doby českého předsednictví EU a jeho odchod si přála také TOP 09.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.5 + 0.1) *

Zpět na přehled