Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministr obrany Vondra končí ve vládě premiéra Nečase

Ministr obrany Vondra končí ve vládě premiéra Nečase

Ministr obrany Vondra končí ve vládě premiéra Nečase

28.11.2012 12:02, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) končí ve vládě premiéra Petra Nečase. ČTK to sdělil místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS). O odchodu Vondry se spekulovalo již delší dobu, ve 12:00 bude společná tisková konference Vondry a Nečase. Vondra byl kritizován například v souvislosti s údajně předraženou zakázkou z doby českého předsednictví EU pro firmu Promopro, v pozici ministra obrany zatím nedokázal vyřešit otázku budoucnosti českého stíhacího letectva.

Největší Vondrovy problémy ale nesouvisejí s jeho nynějším angažmá na ministerstvu obrany, ale s dobou, kdy ve vládě Mirka Topolánka (ODS) působil jako vicepremiér pro evropské záležitosti zodpovědný za přípravu předsednictví. Právě do té doby spadá kauza Promopro. Vondra se už dříve hájil tím, že u zakázek přidělených Promopru neznal detaily. Policie v kauze obvinila 12 lidí, Vondru ne.

Vondra byl posledním ministrem ODS, kterého Nečas ve své vládě ještě nevyměnil. Opozice vyzývala Vondru k odchodu dlouhodobě, poslední vlna spekulací o Vondrově konci se objevila v souvislosti s tím, že v podzimních volbách neobhájil post senátora a následně na sjezdu ODS skončil jako místopředseda strany.

Z původní patnáctičlenné Nečasovy vládní sestavy zbylo už jen pět členů kabinetu včetně premiéra. Své pozice si zatím udrželi ministři financí Miroslav Kalousek, zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, zdravotnictví Leoš Heger (všichni TOP 09) a pro místní rozvoj Kamil Jankovský (LIDEM, dříve VV). Zatím poslední odchod se odehrál na ministerstvu dopravy. Ministr Pavel Dobeš (LIDEM) ale dal premiérovi rezignaci až k datu 3. prosince. 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.4 + 21.5) *

Zpět na přehled