Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministr Kubice bude svědčit v kauze exšéfa policie Lessyho

Ministr Kubice bude svědčit v kauze exšéfa policie Lessyho

Ministr Kubice bude svědčit v kauze exšéfa policie Lessyho

1.3.2013 09:28, Zdroj: ČTK

Praha - U Obvodního soudu pro Prahu 7 bude dnes vypovídat ministr vnitra Jan Kubice jako svědek v trestní kauze bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho. Lessy čelí obžalobě z pomluvy jiných policejních funkcionářů a zneužití pravomoci úřední osoby. Vinu odmítá. Již dříve uvedl, že za jeho stíháním stála Kubiceho snaha odvolat ho z funkce.

Podle obžaloby Lessy počátkem září roku 2011 předal své mluvčí dopis od anonymního pisatele, který očerňoval náměstka krajského policejního ředitelství ve Zlíně Jaroslava Vaňka. Kopeckou prý pověřil, aby dokument předala novináři deníku Právo. Následně v rozhovoru pro deník uvedl, že jeden z údajných členů takzvaného Toflova gangu "zametal" jako pracovník policejní inspekce oznámení na Vaňka, který tehdy působil jako náměstek ředitele jihomoravské policie. O Vaňkových nekalostech podle Lessyho věděl i Vaňkův nadřízený Bedřich Koutný.

Bývalý šéf policie tvrdí, že své mluvčí žádné materiály s pokynem, aby je předala novináři, nedal. Novinář mu prý s dotazem na Vaňka sám volal. Lessy naznačil, že se mu mluvčí mohla mstít za to, že s ní nadále nechtěl spolupracovat a že jí nedával odměny.

Policejní inspekce Lessyho obvinila loni v srpnu, ministr Kubice ho okamžitě poté odvolal a po několika hodinách nahradil současným policejním prezidentem Martinem Červíčkem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.4 + 45.8) *

Zpět na přehled