Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministr dopravy v Plzni slíbil peníze na křižovatku v Klatovech

Ministr dopravy v Plzni slíbil peníze na křižovatku v Klatovech

Ministr dopravy v Plzni slíbil peníze na křižovatku v Klatovech

13.1.2012 15:25, Zdroj: ČTK

Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV)dnes slíbil Plzeňskému kraji i městu Klatovy 29 milionů korun na stavbu kruhové křižovatky u dokončované nové klatovské nemocnice. Stavba za 34 milionů korun na státní silnici I. třídy je totiž klíčová pro kolaudaci a otevření nemocnice. Největší investice v historii kraje za 1,3 miliardy korun má přijmout první pacienty už letos v srpnu. Jde o velmi důležitou stavbu pro celý region, řekl novinářům ministr. 

"Na nejbližším setkání výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) dojde k rozpočtovému opatření, které zajistí finanční prostředky ve výši 29 milionů korun ze strany ministerstva dopravy na výstavbu kruhového objezdu. Zbytek dá kraj," dodal. Křižovatka by měl být hotová nejdéle do konce letošního roku. Peníze dostane plzeňská oblast Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které bude investorem stavby. Podle jeho ředitele Zdeňka Kuťáka je akce připravena. 

"Jsem velmi rád, že ministerstvo dodrží závazek, který nám dal předchůdce pana ministra. Kruhová křižovatka umožní bezproblémový přístup do nemocnice," uvedl hejtman Milan Chovanec (ČSSD). Podle něj by se stavba měla stihnout už v létě, ale limitní termín konec roku uvedl kvůli tomu, pokud by se vyskytly nějaká odvolání soutěžitelů. Zpráva ministerstva i ŘSD o tom, že státní peníze budou, je podle Chovance důležitá pro kolaudaci nemocnice. Kraj ji předloží stavebnímu úřadu a "jednání s ním o předběžném užívání bude podstatně jednodušší". 

 V nejbližších dnech rozjedeme přípravu výběrového řízení tak, abychom stihli v květnu nebo červnu stavbu zahájit, řekl Dobeš. Výbor SFDI se sejde zřejmě už na přelomu ledna a února. "A na tom prvním setkání navrhnu, aby došlo k navýšení finančních prostředků a budou alokované peníze na tuto stavbu," dodal ministr.

 "Kruhový objezd je naprosto stěžejní pro zprovoznění nového objektu nemocnice. Nejedná se jen o bezpečnost provozu, ale také o komfort a případný rychlý převoz pacientů směrem na fakultní nemocnici v Plzni," řekl starosta Klatov Rudolf Salvetr (ODS). Pro Klatovy je otevření nového monobloku nemocnice, jež nahradí víc než stoleté objekty, stěžejní. Proto se také město finančně podílí na úpravách okolí. Statisíce korun stály například výkupy pozemků a příprava na stavbu chodníků a veřejného osvětlení u plánované křižovatky. Až se bude křižovatka stavět, přijdou město chodníky a osvětlení na miliony korun.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.0 + 37.2) *

Zpět na přehled