Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministr dopravy prosadil výměnu většiny dozorčí rady ČD

Ministr dopravy prosadil výměnu většiny dozorčí rady ČD

Ministr dopravy prosadil výměnu většiny dozorčí rady ČD

19.7.2013 14:36, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr dopravy Zdeněk Žák prosadil obměnu dozorčí rady ČD. Řídící výbor v novém složení na dnešním setkání vyměnil pět lidí v osmičlenné dozorčí radě Českých drah. Změny oznámilo ministerstvo dopravy. Podle odborů jde o nepochybný krok k odvolání generálního ředitele Petra Žaludy.

Ze členů rady, které ministr obměnit mohl, ponechal pouze poslance Josefa Smýkala (ČSSD). "Ten často hlasoval opozičně proti současnému vedení," uvedl předseda Odborového sdružení železničářů (OSŽ) a člen dozorčí rady Jaroslav Pejša s tím, že Smýkal hlasoval například proti nákupů rychlovlaků Railjet, které vedení prosazuje, nebo se stavěl proti přijetí Romana Bočka, obviněného v kauze s přidělováním trafik ve státních firmách, do představenstva drah.

Dozorčí radu Českých drah opustil její předseda Libor Antoš a členové Michael Hrbata, Radim Jirout, David Karásek a Michael Nádvorník. Nově byli do rady jmenováni děkan dopravní fakulty ČVUT Miroslav Svítek, ředitelka odboru kontroly a vnitřního auditu ministerstva dopravy Ivana Kubaštová a docent na katedře dopravy a logistiky VŠTE v Českých Budějovicích Zdeněk Žemlička. I další nově příchozí František Žerava a Antonín Věchet a mají podle ministerstva zkušenosti z oblasti drážní dopravy. To za cíl změn označilo právě nahrazení politických nominantů v dozorčí radě osobami, kteří jsou odborníky pro oblast dopravy.
Mimořádné zasedání dozorčí rady, které má personální otázky na programu jednání, je svolané na 30. července. Pokud by nově příchozí do dozorčí rady hlasovali pro Žaludovo odvolání, nebudou potřebovat ani tři hlasy volených zástupců zaměstnanců, dodal Pejša.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.6 + 44.0) *

Zpět na přehled