Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 25. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo vnitra se brání milionové pokutě od ÚOHS u soudu

Ministerstvo vnitra se brání milionové pokutě od ÚOHS u soudu

Ministerstvo vnitra se brání milionové pokutě od ÚOHS u soudu

13.3.2018 09:51, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo vnitra se brání milionové pokutě od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) u soudu. Podalo proti ní žalobu, řekla ČTK mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová. Pokuta je za rámcovou smlouvu o poskytování technické podpory a o rozvoji vízového informačního systému. Ministerstvo bez tendru uzavřelo v roce 2016 smlouvu se společností IBM.

Ministerstvo podpis smlouvy odůvodnilo výhradními právy. Podle ÚOHS si ale úřad tuto bariéru soutěže vytvořil sám svým předchozím postupem při uzavření původní smlouvy v roce 2006. "Tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl Rafaj.

Při uložení pokuty antimonopolní úřad zohlednil, že ministerstvo už částečně napravilo původní příčinu, když vyjednalo úpravu nevhodných smluvních podmínek s cílem odstranit exkluzivitu IBM.

Přesto ministerstvo dostalo poměrně vysokou sankci. Platit má i 90.000 korun za obdobné chyby v zakázce na autorský dohled a servisní služby pro Informační systém o informačních systémech veřejné správy a Informační systém o datových prvcích pro roky 2015 až 2018.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.2 + 48.6) *

Zpět na přehled