Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo školství může přijít o 33 miliard

Ministerstvo školství může přijít o 33 miliard

Ministerstvo školství může přijít o 33 miliard

27.2.2012 08:55, Zdroj: vz24.cz

Pokud by se přítok peněz z evropského operačního fondu Vzdělání a konkurenceschopnost zastavil před jeho vyčerpáním, mělo by to velmi neblahé následky pro státní rozpočet. Ten by totiž byl zatížen až 33 miliardami korun, jež by musely být vyplaceny na projekty, které už byly příjemcům slíbeny či dokonce uhrazeny. Uvedl to server ParlamentníListy.cz.

Dohromady může Česká republika čerpat v rámci operačního programu Vzdělání a konkurenceschopnost až 47,4 miliardy. Za dobu trvání tohoto programu již bylo ze státního rozpočtu vyplaceno 17,6 miliard korun, dalších 21,9 miliard bylo různým příjemcům schváleno a potvrzeno.

Jenže ze struktur Evropské unie na ministerstvo dosud dorazilo pouze 7 miliard. Stále chybí něco kolem 30 miliard, o nichž hrozí, že nemusí být Unií proplaceny. Evropská komise dostala účty pouze za 4,4 miliardy, přestože se podařilo – proti minulým rokům – zvýšit rychlost čerpání dotací.

Pokud se tak ministerstvu školství nepodaří napravit chyby, jež zjistil říjnový audit Evropské komise, mělo by se potom škrtat z těchto peněz.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.3 + 3.7) *

Zpět na přehled