Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo školství dostalo pokutu za výběr firmy na zakázky

Ministerstvo školství dostalo pokutu za výběr firmy na zakázky

Ministerstvo školství dostalo pokutu za výběr firmy na zakázky

3.8.2010 15:10, Zdroj: ČTK

Ministerstvo školství (MŠMT) dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 70.000 korun. Důvodem byly chyby v tendru za více než pět milionů korun, v němž ministerstvo hledalo firmu na organizování veřejných zakázek. Pokuta je pravomocná, její výši aktuálně potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Ministerstvo chybovalo v zadání zakázky v hodnotícím kritériu, které se týkalo kvality, rozsahu a úplnosti nabízených služeb. Pomocná hodnotící kritéria si totiž ministerstvo určovalo až při hodnocení nabídek.

"Uchazeči se ze zadávací dokumentace nedozvěděli údaje, které byly pro hodnocení nabídek rozhodující," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Hodnocení nabídek je podle něj klíčovým prvkem procesu přidělení veřejné zakázky. V zájmu zajištění transparentnosti zadávacího řízení měl zadavatel podle úřadu uchazečům sdělit, co konkrétně požaduje a co bude v rámci přezkoumávaného kritéria hodnotit. Uchazeči by tak získali informace o preferencích zadavatele již ze zadávací dokumentace a mohli svoje nabídky sestavit tak, aby co nejvíce odpovídaly jeho požadavkům.

Dalším nedostatkem byl fakt, že jedním z podkritérií hodnocení byl certifikát kvality ISO. Tato položka však měla náležet k technickým kvalifikačním předpokladům, nikoliv k hodnotícím kritériím. Vítězem tendru se stalo sdružení advokátů Holec, Zuzka & Partneři.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.3 + 30.1) *

Zpět na přehled