Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo školství dostalo od antimonopolního úřadu pokutu

Ministerstvo školství dostalo od antimonopolního úřadu pokutu

Ministerstvo školství dostalo od antimonopolního úřadu pokutu

23.9.2013 15:23, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo školství dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 50.000 korun za chyby při zadávání zakázek na informační technologie. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, ministerstvo se proti němu neodvolalo.

Pokuta se týká čtyř smluv, které před dvěma lety uzavřel s firmou CALEUM s.r.o. Ústav pro informace ve vzdělávání, který je ministerstvu podřízený. Investiční záměr i realizaci zakázek ministerstvo odsouhlasilo.

Antimonopolnímu úřadu vadilo, že ministerstvo rozdělilo tendr na několik menších a zadávalo je zjednodušeným způsobem. Podle úřadu to mohlo podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

"Zadavatel narušil soutěžní prostředí, neboť někteří potenciální dodavatelé neměli možnost získat informace o tom, že zadávací řízení probíhá," uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová.

Ministerstvo má pokutu zaplatit do poloviny listopadu. Několik chyb v zakázkách ministerstva konstatoval antimonopolní úřad i v minulosti. Loni například zrušil tendr za asi 25 milionů korun, zakázka se týkala hodnocení výdajů na režii u projektů za peníze z operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

anonim 23.9.2013 22:23

dobrý den chci se zeptat píši přímo tento email na ministerstvo školství
co dělat když v praze na jedné zakladní / speciální škole . dochází k tomu že učitele chodí do školy pod vlivem alkoholu ted už to sice znich není cítit ale minulí rok bylo a to dost ,,,
poradtěmi prosím nechci se podepisovat chci to posílat jako anonim i když je uvedenej muj email


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.5 + 34.5) *

Zpět na přehled