Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo školství dnes zveřejní, jak čerpá peníze z fondů EU

Ministerstvo školství dnes zveřejní, jak čerpá peníze z fondů EU

Ministerstvo školství dnes zveřejní, jak čerpá peníze z fondů EU

26.4.2011 09:20, Zdroj: ČTK

Ministerstvo školství dnes zveřejní, jak se jeho úředníkům daří čerpat peníze z evropských fondů. Podle auditu, který si nechal loni na podzim udělat ministr Josef Dobeš (VV), patří totiž jeho úřad k nejpomaleji čerpajícím institucím v Česku. Ministerstvo zároveň zveřejní další podrobnosti k projektu superlaseru ELI, který by měl za peníze Evropské unie vyrůst v Dolních Břežanech u Prahy. 
    

Ministerstvu kvůli pomalému čerpání hrozí, že peníze určené na vzdělávání budou převedeny do jiných oblastí. Dobeš kvůli tomu udělal na podzim personální čistku v sekci pro evropské fondy, za pomalé získávání peněz ale stále sklízí kritiku ze všech stran. Premiér Petr Nečas (ODS) nedávno označil situaci jako velmi dramatický problém a pomalé čerpání peněz z EU uvedl jako jeden z důvodů svého návrhu odvolat Dobeše z funkce. 
    

Ministerstvo ale doufá, že se nyní čerpání zrychlí. Evropská komise totiž definitivně schválila vznik superlaseru ELI v Dolních Břežanech u Prahy. Projekt za téměř sedm miliard korun má být první vlaštovkou, v Bruselu totiž čeká na schválení dalších pět obřích vědeckých projektů, které mají vzniknout v ČR. 
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.4 + 40.4) *

Zpět na přehled