Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo školství chystá milionové zakázky pro média

Ministerstvo školství chystá milionové zakázky pro média

Ministerstvo školství chystá milionové zakázky pro média

24.2.2012 10:17, Zdroj: vz24.cz

Ministerstvo školství připravuje další vzdělávací evropský projekt, z nějž by milionové zakázky měla získat i média. Chystaný plán se jmenuje Antikor, je zaměřen na protikorupční osvětu a jeho hodnota dosáhne 150 milionů korun. Uvedl to server Aktuálně.cz s odvoláním na deník Insider.

Po bruselském krachu projektů ministra Dobeše Sport (sportovní zdatnost dětí) a Okno (finanční gramotnost) je na stole nový program na protikorupční osvětu Antikor (na ministerstvu přezdívaný i Komkor). Podobně jako oba předchozí plány, i tento je součástí operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. „Projekt se nachází teprve ve fázi projektového záměru – zapracovávají se tedy připomínky do pracovní verze,“ prohlásil mluvčí ministerstva školství Hynek Jordán.

Předpokládaná cena projektu by měla dosáhnout výše 150 milionů korun. Mluvčí Jordán tento údaj nevyvracel, nicméně dodal: „Nebyl ještě ani zahájen schvalovací proces. Je tedy velmi pravděpodobné, že oproti stávajícímu stavu může doznat změn.“ Pro srovnání, předchozí neúspěšný projekt Sport počítal s rozpočtem 650 milionů a Okno 580 milionů korun.

Z plánovaných 150 milionů se podle Insideru vyčlení 80 milionů na zakázky pro média, zejména pro veřejnoprávní televizi, jež by měla vyrobit televizní seriál s názvem „Krotitelé korupce“.

„Částka na audiovizuální pořady (plus další jiné aktivity) je velmi výrazně nižší - dosahuje cca 30 milionů korun a suma určená na zmiňovaný seriál dosahuje zhruba třetiny z těchto financí,“ tvrdí Jordán. Neprozradil však, za co bude utraceno 88 milionů, které by podle Insideru měly být použity na osvětu široké veřejnosti. Deník totiž uvádí, že by měly být natočeny dva seriály a vzniknout interaktivní webové stránky, divadelní představení a kniha.

Stejně tak podle Jordána neodpovídá informace o 27 milionech za vedení a přípravu protikorupční strategie, 12,5 milionů na řízení a 14,5 milionů na přípravu metodik a vzdělávacích programů. „Rozpočet pro vedení projektu je vyčíslen na cca třetinu uvedené částky,“ prohlásil.

Autor: David Lancz, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 3, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.8 + 26.5) *

Zpět na přehled