Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo práce a sociálních věcí musí zaplatit 250.000 Kč

Ministerstvo práce a sociálních věcí musí zaplatit 250.000 Kč

Ministerstvo práce a sociálních věcí musí zaplatit 250.000 Kč

21.9.2016 10:26, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo práce a sociálních věcí musí zaplatit čtvrtmilionovou pokutu. Dostalo ji od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Stanovilo diskriminační podmínky v tendru z roku 2011 na systematizaci resortu. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na webu ÚOHS, které je pravomocné.

Zakázka se týkala nejen ministerstva, ale i příspěvkových organizací a tedy celkem 19.500 zaměstnanců. Jejím cílem bylo zkvalitnění lidských zdrojů nebo zvýšení dlouhodobé motivace zaměstnanců. Firmy měly ale také navrhnout úsporná opatření.

Podle úřadu ministerstvo porušilo zákon o zakázkách. ÚOHS tvrdí, že technické kvalifikační předpoklady, které měly firmy splnit, neodpovídají rozsahu a složitosti zakázky. Firmy musely mít například 11 specialistů, dále měly doložit tři osvědčení o plnění významných služeb, z toho jedno u veřejného zadavatele. Podle ÚOHS například požadavek, aby měl specialista minimálně tři roky odborných zkušeností ve funkci konzultanta pro legislativu právě v oblasti komplexního řešení systematizace, nebyl důvodný.

Ministerstvo se hájilo tím, že rozsah a odborné požadavky, které po firmách chtělo odpovídaly vypsané zakázce. Zdůrazňovalo, že kvalifikační požadavky byly stanoveny tak, aby spolu korespondovaly a neomezovaly počet firem, které se mohly o zakázku ucházet. Tyto argumenty ÚOHS odmítl, pokutu nyní potvrdil i předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.4 + 26.3) *

Zpět na přehled