Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo obrany zmodernizuje šest vrtulníků Sokol

Ministerstvo obrany zmodernizuje šest vrtulníků Sokol

Ministerstvo obrany zmodernizuje šest vrtulníků Sokol

17.10.2018 16:46, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany zmodernizuje šest vrtulníků W-3A Sokol, které používá mimo jiné pro leteckou záchrannou službu. Dostanou vybavení, které jim například umožní přistávat v terénu za snížené viditelnosti, kdy se piloti nemohou spolehnout na svůj zrak. Obrana za vybavení zaplatí asi 31,5 milionu korun bez DPH. O zakázce dnes informoval vládu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Zakázku obrana zadá polské firmě Wytwórnia sprzętu komunikacyjnego PZL, která vrtulníky vyrábí. Do strojů bude v letech 2018 až 2020 zabudována zástavba EVS (Enhanced Vision System), která umožní posádkám vrtulníků reagovat na situace, kdy se nemohou spolehnout na svůj zrak. Budou tak moct například bezpečně přistát v terénu v noci a za ztížených meteorologických podmínek.

"Realizace veřejné zakázky je nezbytná pro dosažení schopností, které zlepší orientaci pilotů a výrazně zvýší bezpečnost letového provozu při nasazení vrtulníků v rámci letecké záchranné služby a Služby pátrání a záchrany (SAR)," podotkl Fajnor.

Ministerstvo předpokládá, že by smlouva měla být uzavřena do konce letošního listopadu. Součástí zakázky je i zabezpečení školení v obsluze a údržbě pro létající a pozemní technický personál.

Armáda má k dispozici deset vrtulníků Sokol. V minulých letech je poslala na nákladnou generální opravu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.9 + 6.8) *

Zpět na přehled