Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 16. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo obrany musí odložit nákup granátů, nařídil to ÚOHS

Ministerstvo obrany musí odložit nákup granátů, nařídil to ÚOHS

Ministerstvo obrany musí odložit nákup granátů, nařídil to ÚOHS

17.9.2018 13:30, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo obrany nesmí sedm měsíců nakoupit ruční útočné granáty, zakázal to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Smlouvu na jejich dodávku totiž úřad uzavřel před uplynutím lhůty pro podání námitek. Úřad o rozhodnutí předsedy Petra Rafaje informoval v tiskové zprávě. Ministerstvo zakázku vyhlásilo loni v červnu, dodavatele, společnost Česká zbrojovka, vybralo v prosinci a ještě týž měsíc s ním uzavřelo smlouvu. Stanovisko ministerstva ČTK zjišťuje.

Podle dřívějších informací deníku E15 jde o zakázku za 200 milionů korun.

Hned v lednu se na ÚOHS obrátila další společnost, která se o smlouvu ucházela, STV Group. Úřad v dubnu rozhodl o zákazu plnění smlouvy, rozklad proti tomuto rozhodnutí podalo nejen ministerstvo obrany a Česká zbrojovka, ale i STV Group. Předseda úřadu Petr Rafaj jim ale nevyhověl.

"Ministerstvo obrany porušilo zákon o zadávání veřejných zakázek, když uzavřelo smlouvu před uplynutím lhůty pro podání námitek. V průběhu správního řízení Úřad nezjistil, že by nastaly okolnosti, za nichž by zákaz plnění smlouvy ohrozil bezpečnostní zájmy ČR a pro něž by mohlo být od zákazu smlouvy upuštěno. Zadavatel však prokázal důvody hodné zvláštního zřetele spojené s veřejným zájmem, pro které Úřad uložil zákaz plnění smlouvy odkladným účinkem v délce sedmi měsíců," uvedl Rafaj.

ÚOHS zamítl všechny podané rozklady a rozhodnutí první instance potvrdil v plném rozsahu. Kromě odloženého plnění smlouvy musí ministerstvo ještě uhradit náklady řízení ve výši 30.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.3 + 47.5) *

Zpět na přehled