Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo obrany chybně zrušilo tendr na projekční práce

Ministerstvo obrany chybně zrušilo tendr na projekční práce

Ministerstvo obrany chybně zrušilo tendr na projekční práce

16.3.2015 14:57, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo obrany chybně zrušilo tendr na projekční práce týkající se rekonstrukce památníku odboje v Praze na Žižkově. V zakázce musí pokračovat. Rozhodnutí je pravomocné. Rozhodl o tom předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Úřad svůj verdikt dnes zveřejnil na svém webu.

Ministerstvo obrany zakázku s předpokládanou hodnotou 13 až 15 milionů korun vypsalo koncem roku 2013, pak ale svoje rozpočtové priority přehodnotilo.

Aby mohli zadavatelé veřejných zakázek vypsané tendry zrušit, potřebují k tomu takzvané důvody hodné zvláštního zřetele. V tomto případě se to podle ÚOHS nestalo. Rafaj v rozhodnutí konstatoval, že ministerstvo rozhodlo o odkladu celé rekonstrukce v návaznosti na přesun finančních prostředků. Šlo tedy o interní důvod, což nestačí.

ÚOHS se případem zabýval na základě podnětu společnosti TECHNISERV. Součástí tendru byly projekční práce včetně architektonického řešení stálé muzejní expozice.

Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách památníku osvobození. Expozice muzea je rozčleněna do pěti základních celků. První se věnuje období první světové války, druhá část přibližuje historii meziválečné Československé republiky. Dál jsou na místě expozice k druhé světové válce a situaci po roce 1948. Poslední část expozice tvoří prostor, v němž se konají příležitostné výstavy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.6 + 40.5) *

Zpět na přehled