Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo obrany chce nakoupit zbraně pro armádu

Ministerstvo obrany chce nakoupit zbraně pro armádu

Ministerstvo obrany chce nakoupit zbraně pro armádu

21.7.2012 14:06, Zdroj: vz24.cz

Do roku 2014 plánuje ministerstvo obrany nově vyzbrojit českou armádu moderními ručními zbraněmi. Celkem nakoupí až 10 000 útočných pušek, 7 000 pistolí a 500 samopalů škorpion; dohromady za ně dá více než miliardu korun. Prohlásil to šéf vyzbrojovací sekce ministerstva obrany Pavel Bulant.

"Mělo by to být realizováno formou víceleté rámcové smlouvy. V současné době velice pečlivě zkoumáme veškeré právní a finanční aspekty tohoto možného obchodu,"řekl Bulant. Armáda již přezbrojovat začala – pistole Phantom, samopaly Scorpion a pušky ČZ 805 Bren z České zbrojovky používají vojáci na misích v zahraničí i doma. I proto Bulant vyloučil možnost, že by na dodavatele zbraní byla vypsána veřejná zakázka. "Neumím si představit, že pokud máme polovinu armády přezbrojenou na jeden typ zbraně, že bychom soutěžili a vybrali nějakou jinou."

Nákupy však budou omezeny především kvůli financím. Letos obrana disponuje rozpočtem zhruba 43,5 miliardy korun, za rok bude mít k dispozici jen 42 miliard. Vyzbrojování jedním typem zbraně je tedy také motivováno snahou ušetřit – ještě před pěti lety armáda využívala 18 druhů ručních zbraní včetně 70 typů nábojů 11 různých ráží. To způsobovalo nejen vysoké finanční nároky, ale i komplikovanou a dražší logistiku.

Autor: David Lancz, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.7 + 13.8) *

Zpět na přehled