Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo místního rozvoje se možná bude bránit pokutě od ÚOHS

Ministerstvo místního rozvoje se možná bude bránit pokutě od ÚOHS

Ministerstvo místního rozvoje se možná bude bránit pokutě od ÚOHS

2.7.2015 10:31, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo pro místní rozvoj zvažuje, že podá rozklad proti pokutě 550.000 korun, kterou jí udělil antimonopolní úřad za porušení zákona při zadávání zakázky na vývoj Národního elektronického nástroje (NEN). ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Veronika Vároši. Ministerstvo pomocí dodatků upravovalo časové plnění smlouvy s vybraným uchazečem, což podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) není možné.

"Rozklad zvažujeme proto, že v době plnění díla, tedy v době vlády Petra Nečase (ODS), se objevily skutečnosti, které tehdejší vedení resortu nemuselo v době přípravy a uskutečnění zakázky předvídat a za které dostalo ministerstvo pokutu až nyní," uvedla Vároši.

NEN má sloužit pro zadávání veřejných zakázek a je druhou součástí Národní infrastruktury pro elektronické zadávání veřejných zakázek, první součástí je systém e-tržišť. NEN je určený ke komplexním strategickým nákupům nebo investicím s rozsáhlou metodickou a procesní podporou zadavatele - například stavbám dálnic, dodávkám technologických celků, komplexním službám, respektive vysoce odborným službám, jako jsou informační kampaň, projektová činnost, právní služby či poradenské služby. "S jeho spuštěním do plného provozu se počítá od 1. srpna," uvedla Vároši.

Ministerstvo zadalo zakázku za 150 milionů korun v dubnu 2012 společnosti Datasys a dobu plnění určilo od dubna 2012 do konce téhož roku. "Následně však uzavřelo dodatky smlouvy, jimiž dobu plnění prodloužilo do konce března 2014. Zdůvodnilo je potřebou zapracovat do projektu legislativní změny zákona, k nimž došlo v době plnění zakázky," popsal případ předseda ÚOHS Petr Rafaj. Postup ministerstva podle Rafaje mohl ovlivnit výběr nejvhodnějšího uchazeče.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

IxyfAzxVBwwaVYKFym 12.10.2016 16:55

nDIGcf <a href="http://jecxxbzrlund.com/">jecxxbzrlund</a>, [url=http://joqmehlnzhmq.com/]joqmehlnzhmq[/url], [link=http://iivlaujwsaop.com/]iivlaujwsaop[/link], http://nyjwenzidvos.com/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.1 + 16.8) *

Zpět na přehled