Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ministerstvo dopravy bude muset zaplatit pokutu 50.000 Kč

Ministerstvo dopravy bude muset zaplatit pokutu 50.000 Kč

Ministerstvo dopravy bude muset zaplatit pokutu 50.000 Kč

22.6.2016 14:22, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo dopravy bude muset zaplatit pokutu 50.000 za chyby ve dvou zakázkách na firmy, které resortu měly dodávat analýzy. Pokuta je pravomocná, potvrdil ji i předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. ČTK to zjistila z webu úřadu.

Zakázky jsou z let 2010 a 2011. V jednom případě šlo o legislativní analýzu, v druhém o analýzu systému financování dopravní infrastruktury.

Ministerstvo chybovalo tím, že v jednom z tendrů vybralo společnost, kterou mělo správně vyloučit. Firma měla podepsanou smlouvu se subdodavatelem, která ale nesplňovala požadavky zákona. Druhý delikt se týkal formální chyby, konkrétně neodeslání vyrozumění, zda resort vyhověl námitkám jedné právní kanceláře nebo ne. Stanovisko ministerstva ČTK zjišťuje.

ÚOHS se zakázkami ministerstva dopravy zabývá poměrně často. Letos například zrušil zadávací řízení, v němž ministerstvo chtělo vybrat právního, finančního a technického poradce pro vypsání výběrového řízení na dostavu dálnice D4 za přispění soukromého kapitálu.

Rafaj letos také potvrdil zrušení kontroverzní zakázky na poradenství při přípravě veřejné soutěže na výběr provozovatele mýtného systému po skončení letošního roku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.0 + 35.6) *

Zpět na přehled