Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 4. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Mimořádné zastupitelstvo Prahy se v pátek kvůli zmatkům nesejde

Mimořádné zastupitelstvo Prahy se v pátek kvůli zmatkům nesejde

Mimořádné zastupitelstvo Prahy se v pátek kvůli zmatkům nesejde

2.11.2017 19:30, Zdroj: ČTK

Praha - Mimořádná schůze pražského zastupitelstva, která se měla konat v pátek, kvůli zmatečné formulaci nakonec nebude. Vedení města předpokládalo, že dnešní řádné jednání se protáhne do pátku a mimořádné bude následovat deset minut po něm. Primátorka tedy oficiálně svolala mimořádné jednání na pátek 3. listopadu a zároveň deset minut po skončení řádného jednání. To však skončilo už dnes. Obě stanovené podmínky tak nemohou být splněny. Primátorka proto musí do 15 dní schůzi svolat znovu.

Mimořádnou schůzi si kluby TOP 09, ODS a Nezávislých vyžádaly už 4. října. Původně ji primátorka Adriana Krnáčová (ANO) svolala na 19. října, nedostavilo se však dost koaličních zastupitelů a jednání se nekonalo.

Kvůli špatné formulaci nyní nevyšel ani další pokus. Primátorka tak jednání svolá potřetí. "Zastupitelstvo bude svoláno v zákonném limitu 15 dnů, počítáno od pátku," sdělila Krnáčová ČTK.

Zastupitelé dnes přijali zakázku na projekt dostavby městského okruhu, čímž odpadl důvod, proč opozice původně schůzi vůbec požadovala. Chtěla na ní projednat právě tendr na okruh, protože koalice s tím podle opozičních zastupitelů zbytečně otálela. Ze stejného důvodu se konala mimořádná schůze koncem září, opozici se na ní nepodařilo prohlasovat program.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.7 + 22.5) *

Zpět na přehled