Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MfD: Zastupitelé Chrudimi odmítli bytovou zástavbu Na Skřivánku

MfD: Zastupitelé Chrudimi odmítli bytovou zástavbu Na Skřivánku

MfD: Zastupitelé Chrudimi odmítli bytovou zástavbu Na Skřivánku

22.6.2010 09:15, Zdroj: ČTK

Zastupitelé Chrudimi v pondělí už podruhé odmítli podpořit plán na vznik nového sídliště rodinných a bytových domů Na Skřivánku za nádražím Českých drah pro zhruba 1000 obyvatel. Lidé ze sousední čtvrti nejdříve v dubnu prosadili, aby bytové domy byly maximálně třípodlažní. Nyní se jim povedlo přesvědčit zastupitele, aby projekt společnosti Parnassius apollo neschválili, informuje dnešní Mladá fronta Dnes v příloze pro Pardubický kraj.
    Neznamená to ale zřejmě konec sporů. Dříve nebo později soukromá firma plán položí opět na stůl a zastupitelé o něm budou znovu rozhodovat.
    Lidé kritizovali fakt, že nové sídliště by znamenalo další zatěžkávací zkoušku pro chrudimskou dopravu. Na Skřivánku by totiž vzniklo 272 bytů a 106 rodinných domů, před kterými by odhadem stálo 600 až 700 aut. "Je vidět, že to šijí přímo na míru developera. Kdyby chtěli stavět jenom rodinné domy, nikdo neřekne proti tomu půl slova," uvedl Ondřej Maleček ze Škroupovy ulice. Na zvýšení dopravní zátěže upozorňoval i zastupitel ČSSD Jaroslav Trávníček.
    Třebaže pro schválení územní studie na zástavbu pole za železnicí hlasoval starosta i dva ze tří místostarostů, projekt během jednání hájil prakticky jen vedoucí odboru územního plánu Petr Kopecký. "Pokud se nebude stavět v Chrudimi, bude se stavět jinde. Auta ale nakonec městem stejně projedou," uvedl Kopecký.
    Firma se původně s radními dohodla, že když se zaváže postavit kanalizaci, chodníky a postupně i celou novou čtvrť, Chrudim jí naopak odprodá městský pozemek, který společnost pro sídliště potřebuje.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.8 + 3.8) *

Zpět na přehled