Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 18. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MfD: Zastupitel Postoloprt Růžička žene policisty před inspekci

MfD: Zastupitel Postoloprt Růžička žene policisty před inspekci

MfD: Zastupitel Postoloprt Růžička žene policisty před inspekci

6.6.2019 09:01, Zdroj: ČTK

Postoloprty (Lounsko) - Poslanec a zastupitel města Postoloprty Pavel Růžička (ANO), který byl před časem s dalšími devíti zastupiteli obžalován z trestného činu nedbalosti při správě cizího majetku, podal trestní oznámení na policisty, kteří kauzu z roku 2015 vyšetřovali. Píše o tom regionální vydání Mladé fronty Dnes (MfD).

"Rozhodl jsem se k tomu poté, co ve zprošťujícím rozsudku kolegů byl zpochybněn znalecký posudek. Policie má postupovat čestně a podle zákonů, což se v našem případu nestalo," uvedl Růžička.

Kauza se týká prodeje městského domu za cenu, která byla podle žaloby podhodnocená a město poškodila. Zastupitelstvo schválilo prodej nemovitosti na náměstí v roce 2015. V minulosti se o to pokoušelo několikrát, ale nenašel se kupec. Schválená cena byla milion korun. Rozhodnutí napadl jeden z místních, který chtěl objekt také koupit. Podle podané obžaloby byl prodej uskutečněn za nevýhodnou cenu.

Revizní posudek při hlavním líčení u soudu v Chomutově ale ukázal, že cena nevýhodná nebyla. Zprostit viny zastupitele navrhla v závěrečné řeči státní zástupkyně.

Město Postoloprty bude žádat od státu omluvu a pět milionů korun za zásah do své pověsti. Podle starosty Postoloprt Zdeňka Pištory (Občané pro město a venkov) bude město nejprve usilovat o vyrovnání mimosoudní cestou.

Růžičkovi vadí postup policejního vyšetřovatele a jeho nadřízeného. Podnět k prověření, zda nedošlo ke zneužití pravomoci úřední osoby či maření úkolů úřední osoby z nedbalosti, podal na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

Podle serveru Česká justice ministryně spravedlnosti Marie Benešová zvažuje podání kárné žaloby na dozorující státní zástupkyni, píše deník. Státní zástupkyně Radka Pavlišová si za svými kroky stojí. "Paní ministryně má právo podat kárnou žalobu, pokud tak učiní, budu se samozřejmě bránit, neboť jsem přesvědčena, že jsem postupovala v souladu se zákonem," sdělila.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.5 + 11.8) *

Zpět na přehled