Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MfD: Zakázka ČD na RegioPantery byla v pořádku, uvedl ÚOHS

MfD: Zakázka ČD na RegioPantery byla v pořádku, uvedl ÚOHS

MfD: Zakázka ČD na RegioPantery byla v pořádku, uvedl ÚOHS

5.1.2013 15:13, Zdroj: ČTK

Brno - České dráhy (ČD) při nákupu elektrických vlaků RegioPanter neporušily zákon o veřejných zakázkách, uvedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Dráhy tak mohly v tendru na nové vlaky požadovat větší šířku dveří, než je obvyklé. Podmínky splnila jen Škoda Transportation. Konkurence si stěžovala, že se kvůli zadání nemohla do soutěže přihlásit. O zakázku mělo zájem šest firem. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).


Dopravce v soutěži předloni požadoval nestandardně široké dveře a nerozpojitelné podvozky. Dráhy svůj požadavek vysvětlovaly například rychlejším průchodem cestujících nebo možností zastavovat v zatáčce. Běžná šířka dveří v podobných vlacích je 1300 milimetrů, Škoda nabídla 1500 milimetrů.

Antimonopolní úřad si vybral ke správnímu řízení menší ze dvou zakázek na nákup čtyř RegioPanterů za 448 milionů korun, v dalším tendru dráhy nakoupily 15 vlaků za dvě miliardy. První tyto vlaky začaly jezdit loni na podzim. Nyní se koná třetí soutěž, v níž je opět jediným uchazečem Škoda Transportation, píše list.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.2 + 36.1) *

Zpět na přehled