Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MfD: Starosta Heřmanova Městce čelí kritice pro možný střet zájmů

MfD: Starosta Heřmanova Městce čelí kritice pro možný střet zájmů

MfD: Starosta Heřmanova Městce čelí kritice pro možný střet zájmů

20.3.2010 10:06, Zdroj: ČTK

Zastupitel Heřmanova Městce za Stranu zelených Ondřej Sigmund kritizuje starostu Aleše Jiroutka (ODS) a viní ho ze střetu zájmů. Starostova firma AZ Stavební, ve které má poloviční podíl, získala zakázku na vybudování vodovodní přípojky. Navíc firma po dokončení stavby nechala rozkopaný asi čtvrtkilometrový úsek silnice, který podle Sigmunda jen na oko vyspravila takzvanou grafitickou břidlicí. Následně ji starosta za město převzal jako dokončenou stavbu. Jiroutek žádnou vinu necítí, informuje dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) v příloze pro Pardubický kraj.

"Určitě je to střet zájmů, starosta vlastně přebíral stavbu sám od sebe, takže si zničenou silnici klidně odkýval," uvedl Sigmund. Kvůli opravě silnice zorganizoval petici, kterou už předal starostovi. Tvrdí, že mu ji podepsalo už 150 lidí.

Jiroutek na zadání zakázky své firmě nic špatného nevidí. "Spojily jsme se čtyři firmy a společně se nám podařilo srazit cenu dolů," řekl deníku starosta, který před časem proslul také výletem do Madridu, na který vyrazili politici spolu s podnikateli. Sigmundovo obvinění odmítá. "Nechápu, proč to Sigmund řeší peticí, když stačilo to projednat na zastupitelstvu. Co si navíc mám myslet o petici, kterou nechal podepisovat lidi i z jiných obcí o půlnoci po silvestrovské oslavě nebo na tanečních zábavách," uvedl Jiroutek.

To Sigmunda rozzlobilo. "Jeho lhaní je už skandální," řekl a dodal, že hodlá prosadit jako člen kontrolního výboru prozkoumání celé zakázky. "Zatím nebyla ke kontrole žádná vůle, takže já stále ani nevím, kolik byl třeba obrat starostovy firmy," uvedl zastupitel. Starosta Jiroutek tvrdí, že se o zakázku dělil s dalšími třemi firmami, přičemž celá zakázka byla za 30 milionů a obrat jeho firmy činil asi 7,5 milionu korun.

V souvislosti s Jiroutkovou účastí na výletě do Madridu vyšlo najevo, že jeho firma získala v minulosti také zakázku od pardubického magistrátu. Loni v březnu dostala objednávku na zateplení školky v Ohrazenicích za čtyři miliony korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

místní podnikate 10.3.2013 11:17

Souhlasím s pane Zikmundem.Vyhrát veřejnou zakázku v H.Městci je nadlidský výkon.
Veřejné zakázky jsou tu předem rozděleny.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.1 + 31.2) *

Zpět na přehled