Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MfD: Rekonstrukci ve znojemské nemocnici pozastavil ÚOHS

MfD: Rekonstrukci ve znojemské nemocnici pozastavil ÚOHS

MfD: Rekonstrukci ve znojemské nemocnici pozastavil ÚOHS

9.7.2012 11:23, Zdroj: ČTK

Znojmo - Nákladnou rekonstrukci znojemské nemocnice, která má stát zhruba dvě miliardy korun, začali podle deníku MfD zkoumat kontroloři. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pozastavil nejnovější etapu prací. Kritici poukazují na údajné podivnosti ve výběrovém řízení na stavbu i přístroje, nemocnice ani představitelé kraje neuvedli vybranou firmu. Podzimní etapa prací má stát 480 milionů korun, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes.

Podle odborníka na veřejné zakázky, kterého deník oslovil, je podivné zejména sloučení výběrového řízení na stavební práce a dodání přístrojů dohromady. Okruh možných dodavatelů se tak zúžil na několik sdružených firem. Soutěž prošetřuje i ÚOHS, který podle svého mluvčího zakázal nemocnici uzavřít smlouvu s výhercem zakázky.

Někteří politici kritizují také podle nich zbytečnou velkolepost rekonstrukce ve Znojmě. "Nikdy jsem nesouhlasil s tím, aby do nemocnice okresního významu tekly takové peníze," řekl například bývalý šéf krajského odboru zdravotnictví Josef Drbal (TOP 09). Vedení kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem si ale za zakázkou stojí. Velká nemocnice je ve Znojmě podle něj potřeba a mohou ji využít i pacienti z Rakouska.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.8 + 49.1) *

Zpět na přehled