Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MfD: Policie hlídala Bémovu vilu kvůli chystané krádeži 100 milionů Kč

MfD: Policie hlídala Bémovu vilu kvůli chystané krádeži 100 milionů Kč

MfD: Policie hlídala Bémovu vilu kvůli chystané krádeži 100 milionů Kč

15.7.2013 08:05, Zdroj: ČTK

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v dubnu dvanáct dní sledovala vilu, kde žije bývalý pražský primátor a poslanec ODS Pavel Bém, kvůli podezření, že z ní má být ukradeno 100 mil. Kč pocházejících z trestné činnosti. Krádež údajně organizovali dva policisté. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Případ prý souvisel s kauzou bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové. Zloději však nepřišli a důkazy o existenci peněz nejsou. GIBS se k tomu odmítla vyjádřit.

"Z taktických důvodů se náš útvar k položeným otázkám nebude vyjadřovat," uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová. Bém řekl, že o akci neví.

Operaci kriminalistů a tajných služeb podle MfD spustily poznatky z vyšetřování případu Nagyové a podezření z manipulování veřejných zakázek takzvanými kmotry Romanem Janouškem a Ivo Rittigem.
Brněnský informátor policejnímu útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) řekl o krádeživ Bémově vile, kterou údajně chystají dva policisté a kterou prý nikdo neohlásí, protože peníze ukryté ve sklepě domu pocházejí z trestné činnosti. Janoušek a Bém jsou přátelé, proto detektivy napadalo, zda by informace o milionech ve vile nemohla s případem souviset. Protože podezřelí byli policisté, předal ÚOOZ případ generální inspekci.

MfD údajného informátora, kterým byl majitel brněnských sportbarů, kontaktovala, muž však spolupráci s policií popřel.

GIBS vilu v Praze Vokovicích sledovala, do domu se však nikdo nevloupal, z odposlechů nic nevyplynulo a nepodařilo se ani získat důkazy o existenci peněz. ÚOOZ se k tomu nechtěla vyjádřit. "Operativní informace, pokud existují, nejsou důkazním materiálem, a proto také nejsou určeny ke zveřejňování," uvedl šéf útvaru Robert Šlachta.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

Švejnar 15.7.2013 08:50

Normální člověk,který normálně pracuje nemůže nikdy vidělat takové peníze.
ale tím, že dělá v politice,krade a rzděluje zakázky tak ano. hrůza ale realita


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.4 + 35.3) *

Zpět na přehled