Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » MfD: Obžaloba Nagyové kvůli rozvědce bude nejdříve v lednu

MfD: Obžaloba Nagyové kvůli rozvědce bude nejdříve v lednu

MfD: Obžaloba Nagyové kvůli rozvědce bude nejdříve v lednu

21.11.2013 09:38, Zdroj: ČTK

Praha - Obžaloba Jany Nagyové (nyní Nečasové) a tří lidí z Vojenského zpravodajství kvůli údajnému zneužití rozvědky ke sledování tří osob, včetně bývalé manželky expremiéra Petra Nečase, bude dokončena nejdříve v lednu. Vyplývá to z rozhovoru šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD). Kauza Jany Nagyové podle Šlachty odhalila klientelistický systém, který sahal hluboko do společnosti.

"Protáhlo se to některými posledními výslechy a také znaleckými posudky. Vyšetřování této větve případu ale už končí," řekl Šlachta. Bývalá šéfka Nečasova kabinetu Nagyová kvůli údajnému zneužití Vojenského zpravodajství čelí obvinění spolu se dvěma bývalými šéfy rozvědky Milanem Kovandou a Ondrejem Páleníkem a zpravodajcem Janem Pohůnkem. Podle Šlachty dostanou obvinění spis k seznámení do konce roku, a poté bude podána obžaloba.

Podle Šlachty policie při vyšetřování kolem Jany Nagyové odhalila klientelistický systém založený na propojení řady aktérů. "Se znalostí celé kauzy říkám naprosto otevřeně, že všechny větve kauzy - zneužití rozvědky, trafiky a kmotři - spolu souvisí. A to přes některé osoby a informace ve spise," řekl Šlachta deníku. Odkazoval tak na vyšetřování údajného uplácení bývalých poslanců ODS místy ve státních firmách a údajného odtékání peněz z veřejných zakázek pro pražské lobbisty.

"Lidé byli dosazováni na určité funkce, aby tam poté plnili úkoly," popsal Šlachta klientelistický systém, který podle něj zasahoval i do justice. "Teď vím, že někteří lidé prostě nechtěli, abychom na vážných kauzách pracovali," řekl MfD na dotaz, zda někteří státní zástupci či soudci v minulosti neblokovali vyšetřování závažných kauz.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.3 + 2.2) *

Zpět na přehled