Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Mezi Jihlavou a Rakouskem přibylo 18 kilometrů cyklostezek

Mezi Jihlavou a Rakouskem přibylo 18 kilometrů cyklostezek

Mezi Jihlavou a Rakouskem přibylo 18 kilometrů cyklostezek

16.12.2011 16:15, Zdroj: ČTK

Na trase z Jihlavy k rakouským hranicím letos přibylo dalších 18 kilometrů cyklostezek. Akce s celkovými stavebními náklady 50 milionů korun byly dokončeny k 30. listopadu. Novinářům to dnes řekl jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS). Jde o druhou etapu velkého projektu na výstavbu bezpečné cesty pro cyklisty z krajského města Vysočiny až do dolnorakouského Raabsu, která měří 130 kilometrů. 

Podle Vymazala není projekt zdaleka u konce. O další dotaci na přestavbu dvou úseků mezi Jihlavou a Třebíčí se chce svazek obcí ucházet v roce 2013. "A tím pádem mezi Jihlavou a Třebíčí by to už bylo ve vysoké kvalitě," řekl.

Budování cyklostezky do Rakouska zahájil svazek 25 obcí díky evropské dotaci předloni. V první etapě bylo vybudováno deset úseků měřících dohromady 16 kilometrů. Práce stály 67,5 milionu. Další desítka úseků byla s evropskou podporou přestavěna v tomto roce. "První etapa se zabývala odstraněním těch zcela neprůjezdných úseků, kdežto ta druhá etapa už zkvalitňovala," podotkl Vymazal.

Letos stavbaři přestavovali úseky od Luk nad Jihlavou po Jemnici na Třebíčsku. Svazek obcí také sehnal peníze na propagaci za 680.000 korun, a také na značení pro celou cyklostezku, což vyjde na dalších 2,6 milionu. Vydány už byly mapy stezky, vzniká webová stránka. Značky budou rozmístěny do konce dubna. "Takže celá trasa z Jihlavy přes Třebíč až na hranice s Rakouskem už bude vyznačena, a to byl teď její největší nedostatek," doplnil Vymazal. 

Slavnostní otevření nových úseků cyklostezky se plánuje na konec příštího dubna. Otevření první etapy stezky se zúčastnilo více než 1000 cyklistů.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.9 + 19.6) *

Zpět na přehled