Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Městská firma THMP plánuje modernizaci pražských pouličních hodin

Městská firma THMP plánuje modernizaci pražských pouličních hodin

Městská firma THMP plánuje modernizaci pražských pouličních hodin

11.4.2018 16:27, Zdroj: ČTK

Praha - Městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP) plánuje revizi a modernizaci pouličních hodin. V ulicích města je na sedm stovek hodin, některé se potýkají s technickými problémy. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl šéf THMP Tomáš Jílek. Budoucí podobu hodin chce firma řešit s památkáři a Institutem plánování a rozvoje (IPR), celkovou výměnu nyní nechystá.

"Hodiny se nevyhnou modernizaci, například způsob jejich seřizování. Některé z nich nelze seřídit na dálku, další zase neumí automaticky reagovat na změnu letního a zimního času," řekl Jílek.

Situaci bude společnost řešit zřejmě tendrem, v němž bude hledat firmu, která hodiny opraví. "Hodiny opravuje hodinář, ne elektrikáři, proto budeme hledat subdodavatele. Tyto opravy se nepromítnou do podoby hodin, týkat se budou jejich vnitřku," uvedl Jílek.

V ulicích Prahy je nyní několik typů hodin. "Otázkou je, zda jejich podobu sjednotit a jak, nebo ne. Je to tak výrazný prvek v ulicích, že se určitě obrátíme na památkáře a IPR a budeme o tom s nimi diskutovat a hledat řešení," dodal.

THMP vznikla transformací z městské firmy TCP-Vinohrady. Má na starosti mimo jiné veřejné osvětlení, speciální lampy u přechodů pro chodce, historické plynové lampy a veřejné hodiny. Starat se bude rovněž o prvky takzvaného smart city, tedy například chytré lavičky. Do konce letošního roku má firma mít 130 zaměstnanců, nyní jich má asi polovinu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.0 + 28.7) *

Zpět na přehled