Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Město Slaný chystá opravu mostu v ulici Olgy Scheinpflugové

Město Slaný chystá opravu mostu v ulici Olgy Scheinpflugové

Město Slaný chystá opravu mostu v ulici Olgy Scheinpflugové

23.5.2017 18:57, Zdroj: ČTK

Slaný (Kladensko) - Město Slaný na Kladensku chystá opravu historického kamenného mostu přes železnici v ulici Olgy Scheinpflugové. Úpravy si vyžádá i jeho konstrukce, aby do něj nezatékalo. Nyní se připravuje projekt, vypsání tendru plánuje radnice v létě. Město počítá s náklady téměř deset milionů korun, dvě třetiny z toho pokryje dotace Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). ČTK to dnes sdělila mluvčí slánské radnice Lucie Krčková.

Termín zahájení prací bude záležet na tom, jak bude postupovat výběrové řízení na práce. Pokud bude ukončeno tak, aby mohli stavbaři pracovat ve vhodných klimatických podmínkách, bude rekonstrukne zahájena ještě letos. V opačném případě se odsune na příští rok, aby nevznikaly zbytečné prostoje v zimních měsících, uvedla Krčková.

Most už město dalo opravit loni na podzim, kdy bylo třeba zajistit konstrukci. Z mostu vypadávaly kameny a vybočovala křídla mostu. Nyní je v plánu odkrytí mostní konstrukce až na úroveň kamenné klenby, počítá se s kompletní opravou zdí, izolačního systému, odvodnění, nosné konstrukce, vozovky i zábradlí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.0 + 49.3) *

Zpět na přehled