Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Město Ostrava dostalo od ÚOHS pokutu 200.000 Kč

Město Ostrava dostalo od ÚOHS pokutu 200.000 Kč

Město Ostrava dostalo od ÚOHS pokutu 200.000 Kč

22.6.2015 10:00, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil ostravské radnici pokutu 200.000 korun. Chybovala v zakázce na sjednocení informačních systémů pro město a obvody. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z webu úřadu.

Město zakázku zadalo na základě písemné výzvy k jednání v jednacím řízení bez uveřejnění. To znamená, že na zakázku nevypsalo soutěž a zadalo ji přímo vybrané firmě VERA. Radnice tak podle ÚOHS omezila soutěžní prostředí. Podle Rafaje navíc postup radnice mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Radnice se bránila tím, že zakázku nemohla zadat nikomu jinému kvůli autorským právům. ÚOHS její argumenty odmítl. Cena zakázky činila téměř 22 milionů korun a týká se smlouvy uzavřené před pěti lety.

Ostravská radnice se může pokutě bránit ještě podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně. Ta ale nemá sama o sobě odkladný účinek. Rafaj nyní potvrdil rok staré rozhodnutí svých podřízených.

Ostravská radnice dostala od ÚOHS loni ještě pokutu 300.000 korun. Chybovala při výběru pojišťovacího makléře i v navazující zakázce na výběr pojišťovny. Pokuta je pravomocná, radnice se proti ní neodvolala.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.5 + 35.9) *

Zpět na přehled