Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Město Krásná Lípa se brání pokutě 150.000 korun od ÚOHS

Město Krásná Lípa se brání pokutě 150.000 korun od ÚOHS

Město Krásná Lípa se brání pokutě 150.000 korun od ÚOHS

18.1.2016 12:13, Zdroj: ČTK

Brno - Město Krásná Lípa se brání pokutě 150.000 korun, kterou dostalo loni od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) u soudu. Podalo žalobu ke Krajskému soudu v Brně, řekla dnes ČTK jeho mluvčí Simona Tesařová. Pokuta je za chyby v tendru na kanalizaci. Loni verdikt svých podřízených potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Případ se týká zakázky z roku 2011. V té době ještě mohly města a obce omezovat počet firem, které se o zakázku ucházely losem. Podle úřadu radnice v Krásné Lípě postupovala netransparentně.

Pražská společnost Průmstav před zahájením losování požadovala přidělení nových čísel zájemcům o zakázku. Zadavatel zakázky to firmě neumožnil. Odmítl také kontrolu losovacího zařízení.

Zakázku nakonec získalo Sdružení SaM, ve kterém byly firmy SaM silnice a mosty Děčín a Energie - stavební a báňská a.s. Cena zakázky činila přes 100 milionů korun. Porušení zákona ÚOHS hodnotil v rozhodnutí jako závažný delikt.

Město v minulosti slovy svého místostarosty Zbyňka Linharta pochybení odmítalo. "K losovačce jsme byli vlastně donuceni kvůli tlaku na rychlost výběru dodavatele, přitom u všeho byl úředník ze Státního fondu životního prostředí, jenž nám mohl kdykoliv říci, že to nemáme dělat," uvedl Linhart. Losování bylo podle něj transparentní. "Odehrávalo se v Praze za přítomnosti státních úředníků na certifikovaném elektronickém zařízení," uvedl.

Za netransparentní losování už padlo několik pokut. Asi nejznámější případ je z Karlových Varů, které za nestandardní losování musely zaplatit půlmilionovou pokutu. Platnost pokuty potvrdily i soudy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.3 + 44.5) *

Zpět na přehled