Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Mero ČR vybralo firmu, jež v Nelahozevsi postaví zásobník na ropu

Mero ČR vybralo firmu, jež v Nelahozevsi postaví zásobník na ropu

Mero ČR vybralo firmu, jež v Nelahozevsi postaví zásobník na ropu

13.10.2017 17:01, Zdroj: ČTK

Nelahozeves (Mělnicko) - Společnost Mero ČR dnes vybrala firmu, která v Nelahozevsi na Mělnicku v Centrálním tankovišti ropy (CTR) postaví zásobník na ropu o objemu 125.000 metrů krychlových za několik set milionů korun. Přípravné práce začaly už loni. ČTK o tom společnost informovala v tiskové zprávě. Mero ČR je státním provozovatelem ropovodů a spravuje strategické zásoby ropy pro Správu státních hmotných rezerv.

V tendru zvítězila společnost Metrostav, ucházely se o něj celkem čtyři firmy. Součástí zakázky jsou například zpracování projektu, zajištění průzkumů, provedení stavebních a montážních prací včetně technologií nezbytných k provozování. Termín zahájení prací a výši nákladů společnost nezveřejnila, loni odhadovaná hodnoty zakázky činila 650 milionů korun.

Důvodem pro vybudování nového zásobníku je legislativa předepisující po roce 2018 pravidelné provádění revizí, která v Centrálním tankovišti ropy vždy jednu z provozovaných nádrží na šest až osm měsíců zcela vyřadí z provozu. "Nová skladovací nádrž navíc přinese zvýšení stability a flexibility systému přepravy a skladování ropy, které nám umožní se lépe vypořádat s problémy obdobného charakteru, jako byly dlouhodobé odstávky českých rafinerií v nedávné minulosti," uvedl generální ředitel Mero ČR Stanislav Bruna.

MERO ČR dosud v CTR provozuje 16 nadzemních zásobníků s celkovou skladovací kapacitou 1,550.000 metrů krychlových, které z větší části slouží ke skladování strategických zásob ropy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.9 + 15.7) *

Zpět na přehled